sobota, 8 lutego 2014

Bajkowa Sobota: Strażnicy Marzeń


Nazywam się Jack Mróz. Skąd to wiem? Księżyc mi powiedział...

Głównymi bohaterami bajki są właśnie Strażnicy Marzeń, czyli North (Święty Mikołaj), Zębowa Wróżka, Piaskowy Ludek oraz Zając Wielkanocny. Co z tym wszystkim ma wspólnego ten białowłosy chłopiec z rozwichrzoną czupryną?


A no właśnie. Zły Mrok pragnie pozbawić dzieci marzeń, a ich sny przemienia w okropne koszmary. W związku z tym do grupki strażników dołącza wybrany przez księżyc Jack Mróz. Z początku opiera się temu, jednak zgadza się w ostateczności, gdyż pragnie znaleźć swoje miejsce. 


Wbrew wszystkiemu Mrok i Jack Mróz mają ze sobą wiele wspólnego. Oboje pragną akceptacji, jednak ich metody diametralnie się różnią. Jack wybiera w tym celu sposób "na zabawę". Dzieciaki otrzymują od niego góry lodu i śniegu, natomiast Mrok... Jak samo jego imię wskazuje, chce wzbudzić strach.


Przyznam się szczerze, że broniłam się przed obejrzeniem tej bajki. Gdy widziałam zwiastun, jakoś mnie to nie urzekło, więc podchodziłam do tej bajki z dystansem. Mile się rozczarowałam. Znajdziemy tutaj chyba wszystko czego oczekuje się od takiej produkcji. Humorystyczna, z plejadą świetnych postaci i co najważniejsze, poruszająca trudny temat, jakim jest poszukiwanie akceptacji. Pokazuje, że nie tylko cel jest ważny, ale także sposób jego osiągnięcia. Myślę, że każdy będzie się dobrze bawił przy tej bajce, zarówno dzieci, jak i dorośli.


OCENA: 5/6

8 komentarzy:

 1. Choć stara już jestem bajki darzę wielkim sentymentem, więc nie wykluczam, że obejrzę i to może nawet w najbliższym czasie :)

  http://kulturka-maialis.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na bajki nigdy się nie jest za starym! :)

   Usuń
 2. A ja tak nie czuje się za stara na tego typu bajki :D Na wszystko jest czas ;) Moje dziecko będzie szczęśliwe, bo przynajmniej będzie miało z kim oglądać kreskówki itp :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo pomyślałam o sobie :) Nie wiem tylko kto będzie miał większa frajdę: ja czy moje dziecko :D

   Usuń
  2. Obawiam się, że dziecko nie za wiele zrozumie, także mamy gotową odpowiedź :D

   Usuń
 3. Bardzo chcę obejrzeć tę bajkę, słyszałam o niej tyle dobrego, że czekam tylko, aż będę miała trochę wolnego czasu ;3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam :) Jest naprawdę przyjemna ;)

   Usuń
 4. Koniecznie obejrzę jeszcze w ten weekend ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...