środa, 19 lutego 2014

Carola Dunn- "Śmierć w Posiadłości Wentwaterów"

Seria: Kryminalne Przypadki Daisy D.
Tytuł: Śmierć w posiadłości Wentwaterów
Autor: Carola Dunn
Wydawnictwo: Edipresse Polska SA, Warszawa 2013 (pierwsze wydanie 1994 r.)
Przekład: Katarzyna M. Bednarska
Strony: 286


Dwudziestopięcioletnia arystokratka Daisy Dalrymple postanawia postawić na swoim i zamiast zostać na utrzymaniu rodziny zarabia na życie. Zostaje dziennikarką i przypada jej zaszczyt napisania do gazety czegoś o posiadłości Wentwater. Wszyscy przyjmują ją bardzo serdecznie. Niespodziewanie następnego dnia po przybycie znajdują w jeziorze ciało jednego z gości tej szanowanej rodziny. Daisy miesza się w śledztwo, a przy okazji kręci się wokół przystojnego inspektora Scotland Yardu...

Cóż tu powiedzieć o tej książce. Jestem świeżo po przeczytaniu tej lektury i w sumie nie wzbudziła we mnie ona większych emocji. Sięgając po tą książkę nawet nie liczyłam na nic porywającego, po prostu potrzebowałam miłej lektury na rozluźnienie i to właśnie otrzymałam. 

Lord Wentwater poślubił młodziutką Annabel, która jest w wieku jego dzieci. Nie spoglądają na siebie życzliwym okiem, jeden z jego synów oskarża swa macochę o zdradę z Astwickiem, gościem domu. Kiedy znajdują jego zwłoki wszystko okazuje sie być oczywiste... ale czy na pewno tak jest?

W powieści przedstawione jest śledztwo, w głównej mierze opierającej się na przesłuchaniach mieszkańców. Przyznam się szczerze, że nie zainteresowało mnie to jakoś specjalnie. Nie czekałam z niecierpliwością na zakończenie, nie snułam swoich przypuszczeń. czytałam, bo czytałam. Nie potrafiłam się wczuć w klimat książki. Rozwiązanie całej historii było banalne.

Nie wiem co więcej mogłabym napisać o tej książce Przeczytałam ją całkiem obojętna. Nie była rewelacyjna, ale zła tez nie. Idealnie nadaje się na wieczory, w których chcemy trochę odpocząć bez myślenia, ot tak, po prostu trzymając w dłoniach ciekawą lekturę.

OCENA: 3/6

Ksiązka przeczytana w ramach wyzwania;16 komentarzy:

 1. Ostatnio właśnie słyszałam o tej serii, ale w sumie to nie są moje klimaty, a skoro jest raczej przeciętna to na razie nie będę po nią sięgać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wzbudza większych emocji, ani mnie nic nie ubawiło, ani nie zdenerwowało.. :)

   Usuń
 2. Pamiętam, że miałam ochotę kolekcjonować tę serię kryminałów, lecz przeczytawszy nieco recenzji zmieniłam zdanie - wolę wydawać pieniądze na Christie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, książka nie dorasta do pięt twórczości pani Aghaty ;)

   Usuń
 3. Ooo, słyszałam o tej serii, ale z tego co widzę, to nic wartego kupowania. Chyba jednak najpierw pod ostrzał wezmę sobie Agathę Christie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie lektura tego kryminału dała kilka chwil rozrywki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie była to książka na nudny wieczór, po meczącym dniu ;)

   Usuń
 5. A ja tam dalej bardzo chcę przeczytać tą serię ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, zawsze warto ocenić coś według siebie. W końcu wszyscy mamy swoje subiektywne opinie! :)

   Usuń
 6. Od kryminałów wymagam czegoś ambitniejszego - ciekawych wątków i bohaterów, napięcia i mnóstwa akcji oraz zaskakującego zakończenia. Skoro ta książka tego nie posiada, to raczej jej nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Biedne macochy, zawsze im przypisują wszystko, co najgorsze. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka jest rozbrajająca. :D
  A ten kot wygląda jak mój. W sumie nawet lubi siadać w tym samym miejscu, na wannie.
  Szkoda, że zawartość książki już nie jest taka ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też właśnie zwróciłam uwagę na okładkę. Mam jeszcze jeden tom i nadzieję, że jest lepszy niż ten :D

   Usuń
 9. Już wróciłam, powolutku nadrabiam zaległości,pozdrawiam ciepło xxxx co do książki to ją mam - dostałam przy jakiejś okazji,ale patrząc na twoją reckę to nie do końca mam na nią ochotę

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...